Biz her 6 Mayıs şafağında, ölürüz..
Biz her günün  şafağında, yeniden doğar, diriliriz..
 

Deniz.. Özgürlüğün yegane simgesi olmuştur.. İçimizde her daim bir kıpırtı, bir huzur bulmuştur, Denizin varlığı.. Kordonda, boğazda, adalarda hep bu özgürlüğü hissederiz aslında.. Hep bu Sizsizliği..

Deniz, Hüseyin ve Yusuf.. Dağ gibi karayağız delikanlılardınız; Uğur Mumcu’nun deyimiyle.. Yiğit çakı gibi yürekli ve şerefliydiniz! Paranın giremediği dostluklar edindiniz.. Sömürüden, insan ayrımından, kapitalizmin kanlı ellerinden hiç medet ummadınız!

Bugün İsral’in katliamlarına karşı duranlar, Sizleri de terörist ilan eder oldu.. Oysa siz oralarda sömürüye karşı mazlumun yanında cephede mücadele ettiniz.. Gencecik yaşta, atıldınız kanlı oyunların delikanlı kavgalarına.. Bugün bunca hüzün ve özlem varsa Size, Sizin gibilerin artık bu memlekette sayısının azlığındandır bilesiniz..

Bu ülkeyi yönetenler biraz sizin yürekliliğinize sahip olabilselerdi eğer, bugün sömürünün ve usa uşaklarının kol gezdiği bir memleket olmazdık evet.. Evet bugünlerde geçilir.. Bugünler de devrilir elbet.. Birgün uçurtmaların özgürce uçtuğu ve özgürce aşık olunabilen; çıkarsız, talansız, yalansız günler de gelir..

Bunca satılmışlığa inat sizler bu ülkenin yüz akı, yenilmez gençliğini simgeleyceksiniz.. Devrimci gençliği.. Bu ülkenin topraklarından usa uşaklarını nasıl denize döktüyseniz, birgün aynısını bu gençlik de yapacaktır.. Buna inancım tam.. Ama zamanı var.. Henüz uyanamadılar uykularından.. Ama birgün karanlık bir ülkeye uyandıklarını anlayacaklar.. Umarım uyanmaları geç olmaz..

Ömürlerinizi bu ülkenin tam bağımsızlığına armağan ederken, yaptığınız Ata’ya Saygı Yürüyüşlerini, 6. filo eylemlerini ve Filistin desteklerinizi hiç mi hiç unutmayacak ve daima saygıyla anacağım.. Kendini bilmezlerse dönemin şartlarını bilmeden her zaman ki gibi saldıracaklar sizlere.. Biliyorsunuz ki, Sizin yüreğinizdeki ateşin bir zerresi bile yok onlarda.. Hatta yürekleri yok.. Şimdi sadece güçlüler o kadar.. Gün olur devran döner elbet.. Ve döndüğünde eminim kaçacakları yerler bellidir..

Sizleri saygıyla anıyorum, güzel günlere…

“En uzun koşuysa elbet
 Türkiye’de de Devrim  
 O, onun en güzel yüz metresini koştu  
 En sekmez luverin namlusundan fırlayarak …  
 En hızlısıydı hepimizin,  
 En önce göğüsledi ipi…  
 Acıyorsam sana anam avradım olsun  
 Ama aşk olsun sana çocuk, Aşk olsun…     
                                                 Can YÜCEL”
 
KorsanKalem
Kategoriler: Eskiler

1 yorum

yoldy35 · 07 Mayıs 2012 10:13 tarihinde

Yazılarınızı gityat.com ‘ da paylaşabilir, sitenizi tanıtabilir ve kendi kanalınızı kurabilirsiniz. Sizi de aramızda görmek bizi çok mutlu eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir