Ve kederin yalınındayken henüz, yapayalnızlığıma dönüş hazırlıklarımı tamamlıyorum. Alışkanlıklardan vazgeçmenin verdiği eziklikle evime dönüyorum. Vedalaşmaya erken başlamıştım oysa.. Terminallerdeki hüznü iyi bilirdim..

Beni üzen, beni ürküten şeyin ne olduğunu bilemiyorum.. Kafamdaki aşkla yaşanılan arasındaki koca farkı gördükçe uzaklaşıyorum sevmelerden. Çıldırılası bir durum inanın bu! Düşünsenize buraya yazıyorum ama kaç kişinin okuduğunu bile bilmiyorum! Delilik bu! Zırdelilik! Ve bir deli edasıyla yazma kerizliğini yaptığımı gördükçe, kendime şaşırıyorum! Modern dünyanın gevezeliklerinden bıktım usandım! Sağlıklı yaşam, mutlu insanlar, demokrasi zırvalıkları ve sözde onun için yapılan savaşlar. Açlıktan geberirken dünyanın yarısı, bir diğer yarısı ise dokunmatik ekranlı son sistem iphone’un yeni çıkan versiyonuyla meşguller!

Herşeye çok kolay ulaşılıyor biliyorsunuz bu yüzyılda. Ağababalık sanalı çok iyi! Google tanrı gibi herşeyi içinde barındırıyor! Düşünsene britneyin son pornosunu evine taşıyorsun! Adileşti herşey! Aşk acıları ne çabuk unutuluyor! Yada yaşanan aşk mı? VE dostluklar ne çabuk tükeniyor.. İNSANLAR! NE KOLAY KATİL OLUYORLAR şu yüzyılda! NASIL? gözü dönüyor bu kadar??

Çağımız hastalıklı ve hepimiz delirdik! Bunun farkına varmak isteyişimizin bir nedeni vardır ve biliyorum! İNSAN KENDİNE TOZ KONDURMAZ! Sokakta saçı sakalı birbirine girmiş ve saçma gelen hareketler yapan birisine deliliği yakıştırıveriyoruz hemen. Kolayı bu değil mi? Hep hakem kötüdür, hep taksi geç kalmıştır, hep tanrı işini tam yapmamıştır….

kolayına kaçıyoruz hep kolayına, hemen köşeyi dönelim diyoruz. hemen yırtık dondan çıkar gibi fırlamak istiyoruz. yetinmek! öyle bir tabir yok kelime haznemizde. daha çok. hep daha çok istiyoruz. daha mutlu olmak daha çok para, daha çok kadın, daha çok erkek, daha çok sex! tatminkarsızlıkğımızın sonucudur hepsi..

eveT, dünya büyük savaşlar gördü ve anlaşılan o ki daha görecek. birbirimize efendilik yapmayı seviyoruz ne yazık ki. ama efendiler sürekli değişir dünyada. zira itaatte hala sorunlarımız var hala. Birbirimizi aldatmakta üstümüze yok. bu kafayla gidersek ve gideceğiz biliyorum, kendi kıyametimizi hazırlıyoruz. tabi bilemiyorum ulu ülke abd! marsa göç etmez ise insanlar yokedecekler kendilerini aynen imha edecekler. ki zaten her insan her birey birer canlı bombadır şu hayatta ve ne yapacağı hiç kestirilemez. Sonuçta insanların da kendi sonunu getirmeleri çok şaşırtıcı olmamalı. Bu koskoca medeniyetin ağzına edeceğiz ne berbat bir son; o meşhur filmlerdeki gibi THE AND yani.. sayısız oscar adayı bir başyapıt…

Yine çok sıkıcı bir yazı yazdım ama içinizi sıkmak istiyorum. Tabi okuyan varsa… Kİ okuyanların da çoğunu tanıyorum, tanımadığım biriyseniz eğer okuduğunuza dair bir hareket yapar mısınız?:)

KorsanKalem 01.15 08.03.11

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir