Birilerinin hayatına etki edersin.. Ama hayatın etkileşimden uzaktır.. Şans vermek, birilerine güç vermek zorundasındır.. Ama güçsüzsündür.. Bu çoğunun başına gelir.. Hayat iyi oyuncular yetiştirir..

Sadece susarak özlüyorum seni diyordu.. Hiç tanımadan ne garip diyordu.. Seslerin tınısında bir yazı kaleme almak.. Bir yazı yazmaya çalışmak ne huzurlu.. Bir deniz gibisin resimlerde diyordu..

Gece(dün) bedenim iflas etti.. Elden ayaktan düştüm.. Yatağa attığımda kendimden geçmiştim.. Ölüm girdi aklıma.. Beynimin solu zonkluyordu.. Kalbim olağan atmıyordu.. Soğuk soğuk terliyordum.. Ve galiba gidiyordum.. Bir an, evdekilere seslenmek istedim, sustum.. Karanlığa öylece bakıyordum.. Acın aynı tadı veriyor zaten diyordu şarkı.. Gece güçsüzlüğümü yüzüme vuruyordu.. Derin ve ızdırap dolu bir uykuya daldım.. Hep o deniz kenarında denizi seyretme olayının etkileri bunlar.. Etki tepki meselesi.. Herşeyden öte birgün böyle ölebilirim..

Başta ne diyorduk, hayat iyi oyuncular yetiştirir.. Evet tam da bu noktada imza olayı var.. Bir imza atamayacaksan eğer dünyaya, yani babanın hayatını yaşayacaksan.. Neden yaşayasın ki? Bir farkın olmalı.. Çok farkın olmalı.. Bir imzan olmalı.. İnandığın gibi yaşama becerisinden uzaksan eğer; niye yaşayasın yani.. Miden, zevkin sefan, cebin için yaşıyorsan boştur telaşın.. Bombok yaşayıp öleceksin.. Bir kere olsun farklılık yaratma amacıyla yürümediysen eğer koca bir hiçliktedir yaşamın..

Düşerken bile farklı düşmelisin.. Kanarken dizin tadına bakmalısın kanının.. Gerçeklik payıdır bu tad.. Gerçeğin ta kendisidir kan kırmızısı.. Ölmeden çok okumalısın.. Ölürken bile anlamlı konuşmalısın.. Bir kişiyi dahi kazansan tamamdır.. En güçsüz anında, en güçlü adamlara bakıp, yendiniz ama doğru tektir diyebilmelisin.. Vücuduna 3 kurşun mu sıktılar, 2 eksik var demelisin.. Bu delilik evet.. Hayattan intikam alacaksan, sistemle dalga geçebilmelisin.. Hergün milyonlarcası 25.kareyle aldatılıyorken, sen inatla o aptal kutusunda o propaganda kanallarını izlememelisin..

Erdemli olmak, farklı olmakla başlar.. Farklı olup farklılıklara saygı duymakla.. Ağacı sevmekle, doğayı koklamakla başlar erdem.. Sevmekle.. Koşulsuz ve çıkarsız sevgiyle elbet! Paylaşmakla.. Yaşamakla renkli ve lezzetli..

Siz bilmiyor musunuz ki, fillerin dövüşünde çimenlerin ezildiğini? Bu kavgalar, bu savaşlar, bu acılar sırf bu hikayenin gerçekliğinden ötürü olabilirdi ama değil.. Bunlar sevgisizlik hastalığının bir karşılığıydı.. İnsan mutsuzluğunu topluma yaymayı bir görev biliyor..

Kafam allak bullaktı bugün.. Çok uyudum.. Çok sustum.. Ama bugünlük bu yazıyla yetinmeyeceğim..

KorsanKalem 29.05.2012 01.55

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir