Sabahın erken saatlerinde bulutlar yine yaşlarını bıraktılar,yeryüzüne. Amasra hüzünlü bir havaya büründü.Oysa daha dün birçok insan termik santral kurulmaması için Bartın’da seslerini yülsettiler. Çeşm-i Cihan’ı kirlettirmeyeceğiz diyordu hepbir ağızdan insanlar. Tam da bunun ertesi sabahı, Amasra hüzün dolu bulutlarla kaplıydı. Zira doğa biliyordu herşeyi, insanın ne adi olduğunu! Yakıp yıkmada o kadar yetenekliydiler ki!
Hayvanlar kendi eko sisteminde daima huzurlu yaşamışlardır.Ancak insanlık için bunu söylemek imkansız! Biliyorsunuz övünüyoruz, en akıllı canlılarız diye! Öyle akıllıyız ki insanlık tarihi boyunca hep kan dökmüşüz! Savaşları hiç bitirmemiş, hiç barışamamışız türlerimizle! Hayvanlar yaşadıkları dünyayla uyum içinde yaşarlarken, BİZler doğayla da savaşa girmişiz. Ve bu savaşı da adil oynamamışız! Akıllıyız ya!
İnsanoğlu sırtını dayayacak bir güce sahip değil ne yazık ki! Ve böyle giderse ki gidecek, kendi mezarını açmaktan çekinmeyecekler! Var ettikleri paralara, sahip olmak için daha çok savaşacaklar! Hem insanlarla,hem hayvanlarla hem de doğayla!
Gölgesine sığınabileceği bir ağacın kalmadığı gün ise o akıllı canlı,aklını yitirip hayvanlaşacak! O yüzdendir ki Amasra hüzün dolu bugün! Bir takım bilnçliler ses yükseltti ancak, bu acımsız oyunda yıkılmayı bekleyen bir kaledir hala AMASRA…

KorsanKalem

Destek için: http://www.bartinplatformu.org/

Kategoriler: Eskiler

1 yorum

Zardanadam · 28 Kasım 2010 16:53 tarihinde

Ne çok sewermişsin Amasra yı ömrümüzü kemiriyor haberin yok ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir