Nihayet İzmit maceramız bitti.. Bir şehri daha tanımış oldum. İzmit güzel bir şehir ancak üniversite olmasına rağmen 22:30 sularından sonra sokakta yalnız başımıza kaldığımızı gördük. Bu beni gayet şaşırttı.Ama sonuçta çok hoş bir şehir…
Velhasıl cumartesi yola çıkma hazırlıklarını tamamlayıp saat 14:45 otobüsüne herhangi bir sorun olmadan yetişip ve son defa bir kez daha şehri gezmek için saat 12:00 de çıktım,kaldığım yerden… Ama daha 10 adım atmıştım ki valizlerimden biri adeta patladı:) ve ben o anda şoka girdim. Hemen geri dönüp valizi tekrar kapatmaya çalıştım. Kapandı:) ta ki 10-15 adım taşıyana kadar:O) Bu sefer valiz için dönüşü olmayan bir yola girdik valizle.Hemen o valizi kaldığım yere bırakıp diğer valizim ve laptopla birlikte,İzmit Halkevi ne gitmek için dolmuşa bindim.Halkevinde sağolsun pişmaniye satan bir markete valiz ve laptopı bıraktım ve hamen yeni bir valiz aldım.Yeniden dolmuşa binip kaldığım yere vardım. Kırık valizdeki tüm giyimlerimi yenisine aktarıp, geri dönüşe geçtim:) Başlangıçta valizin tekerlekleri çok iyiydi ancak bir süre sonra tekerler kendinden geçti ve ben valizi sürüklemeye başladım.Tabi bu arada zaman ilerlemekteydi.Halkevine varıp yazıhaneye geldiğimde saat 14:00’a gelmişti. Ve METRO TURİZİM’le kavgamız o andan itibaren başadı!! Yazıhanedeki görevli beni tersledi ve yetişemeyeceğimi söyledi. Ben de doğruca taksiye bindim. Sağolsun taksici abi beni otogara yetiştirdi. Otogarda bizi bekleyen, bir minibütü.Aktarma olacağını söylediler.Ben de düşündüm ki, herhalde İzmit’in dışında bir ilde otobüse bineceğiz ama nerdee! Şöför yoları bilmez 1 saat düzce otoyolunda dön dur! Daha sonra Emrah adlı bşr arkadaşın sayesinde yolu bulduk. Ama yolculuk bitmiyor.Meğer araç Zonguldak’a kadar gidecekmiş.Oradan da Bartın’a aktarma ile gidecekmişiz!Ancak bunlardan hiç bir yolcunun haberi yoktu! Bilet kesilirken hiçbir bilgi verilmemişti! Yol git gide uzadı ve o rahatsız minibüste Zonguldak’a kadar gittik.Orada da yaklaşık 1 saat bekleyip yeni bir minibüse bindik.Yolda yine duran bu araç 3 yolcu için 20 yolcuyu 30-40 dk. bekletti! Nihayetinde saat 23:00 de Bartın’a vardım! Normalde başka bir şirketle yolculuk yapıyordum.Malum biletler tükendiğinden METRO TURİZM’den bilet aldım almaz olaydım! 5 saatlik yolu 8 saatte getiren ve adeta eziyete dönüştüren METRO TURİZM’e de şikayetimi yazıyorum! Zira bu hizmeti! her ortamda anlatacağım! Para almayı bilen ama adam gibi hizmet veremeyen bu tip firmları da burada teşhir edeceğim….

Kategoriler: Eskiler

1 yorum

ozz · 15 Kasım 2010 18:14 tarihinde

kanka benim başıma da METRO denen otobüs firmasından bişeyler gelmişti.belki anlatmışımdır..5 TL’miz daha yok diye 4 arkadaşla birlikte ıssız bir yerde indirdiler bizi..bu adamlar böyle.kendilerini Türkiye’nin en büyük firması gibi bişey sanıyolar ama uzaktan yakından alakası yok..bu adamların hepsi bi moktan öteye gidemezler..SAYGILAR..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir