Şimdi ağababalık sanalında, aptal kutularının çeşitli kanllarında, sağda, solda köşede bayırda sert söylemler işitiyoruz.. Konu milletvekillerine ve emeklilerine yapılan kıyak gece zammı! Seçilmeleri için bile belli malvarlıklarına sahip olma zorunlulukları olan milletin zengin vekillerine maaşları yetmiyor işte..

Yüzdelik oranlara girmiyorum, bakıverin bir zahmet! Asgari ücretle bir kıyaslayıverin.. Benzine, elektiriğe ve diğer ne halt varsa yapılan zamları düşünün.. Sağlıkta kesilen ücretleri falan bir araştırın.. Zira 20 tl lik yapılan zamla vekillere yapılan arasında neler olduğunu göreceksiniz..

Gazeteciler alınıyor içeriye, siyasiler, yazarlar, askerler, falanlar filanlar.. Füze kalkanına hayır diyen gençler vatanı satmışçasına muamele görüyorken ve Mustafa Kemal’in adının geçtiği kuruma anti Atatürkçü insanlar reis-i cumhur tarafından çekinmeden atanırken ve emek sineması yıkılmaya çalışırken, birileri iyiye gittiğimizden bahsediyor..

Spor spor değil, eğitim eğitim değil, demokrasi demokrasi değil.. Güçlüyüz mesajları verirken ve sağa sola yaptığımız yardımlarla övünürken; Van’da olan depremde ki otorite eksikliği ve devletin yetersizliği hep eleştiri konusu oldu.. Ve ardı ardına gelen çadır yangınlarında yitip giden hayatlar, bir gazete haberinden öteye gidemedi işte..

Hipokrat yemini etmiş insanların, hastaları ameliyat etmeleri engellenmiş, uzman hekimler odalarına oturup sinmişler.. Öğretmen açıkları varken atanamayan binlercesine başka meslek seçmeleri önerilmiş, bir kısmı polis olmuş bile.. Yüzlerce öğretmen, işletme mezunu vs. polislik mesleğini seçmiş..

Basılamayan kitaplar, söylenemeyen sözler suç olmuş, yargılamalar bitmez, mahkemelerdeki rezillikler tükenmez olmuş.. Komşularımız bölünme ve savaşların eşiğindeyken, biz hep emperyal güçlerin yanında ve ayrılıkçıları destekler vaziyette bulmuşuz kendimizi..

Ve gençler.. Boşluğun ve vurdumduymazlığın içinde öyle yada böyle büyüyorlar.. Yarınlarını birileri çalarken, onlar türlü türlü sevdaların peşinden koşuşturuyorlar..

Nitekim, bunlar da unutulacak.. Çeşit çeşit kepazeliği unuttuğumuz gibi bunu da aman canım boşver diyerek sallayacağız.. Bugün diyorsunuz ya zam olayı için “Bu kadar da olmaz ya! Ayıp ayıp!” aslında yanılıyorsunuz:

Bu kadar da olur yani, hem de bal gibi olur!!

KorsanKalem

Kategoriler: Eskiler

1 yorum

gani · 31 Aralık 2011 13:36 tarihinde

Hopa Silivri Balyoz Andıç ERGENEKON falan filan hepsine…

Bu zamanda bizim beyde insaf yok
Bir milleti bir pazara satıyor
Meydanlar da naraları duyulur
Ortalığı birbirine katıyor

Köylüsünü perişan ederken
İşçisini koyun gibi güderken
Kardeş kavgaları halkı budarken
Gülleri bırakıp kurşun atıyor

Namus kelimesi lügata mahkum
Vekiller Mecliste rahata mahkum
Kullar para denen bir puta mahkum
Namert gizli pusulara yatıyor

Berbati’nin memleketi mahvolmuş
Haklılar saçını başını yolmuş
İçimize İblis herifler dolmuş
Kardeşleri kardeşlere çatıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir