Bu yazıyı Ezginin Günlüğü’nün Aşk iki kişiliktir şarkısnı dinleyerek okumanızı yazarı olarak tavsiye ediyorum, lütfeen:)

http://www.dailymotion.com/video/xdklpv_ezginin-gunluu-ak-ki-kiiliktir_creation

Yabancılaşmak ve insana yakışmayan kötülükte yaşamak… Aslında bu tabir neye göre doğru? Yani insana ne yakışıyor , hangi değer yargıları ve görenekler ? Kötüye gidiyor herşey, kötümser de değilim inanın.. Ama söylediğim doğru.. Baksanıza her geçen gün yaşlanıyorsunuz. Ve savaşlar ülkelerden ülkelere sıçrıyor.. Artık daha kolay sarhoş olabiliyoruz. Petrolün varil fiyatı dudak uçuklatıyor. VE kan akıyor.. VE can yanıyor.. Oysa ben Ünye’de ki, Amasra’da ki deli gibi yaşamak istiyorum hayatı. Küçücük şeylere anlam yükleyerek ve toplumun değer yargılarını hiçe sayarak yaşamak! Kimseye boyun eğmeden ve çevreme korku salarak yaşamak.. Zarar vereceğimden değil bu korku salınımı, sadece insanların önyargılarının bir doğurumu olsa gerek. Delilerden neden korkarız?

Deliliğin bir dozajı var mıdır? Bir psikologla görüşmek lazım.. ancak her insanda çok az da olsa delilik vardır yargısına sahip birisi olarak, dozaj olayına kafam yatmakta. Peki ama bu delilik dozajı nasıl ve neden artar? Ya da biz farklı olanlara deli damgasını yapıştırmayı adet mi edinmişiz? Bilinmez.. Bilinir… AMA bilinmez…

Misal SAAT 0430 iken benim delilik üzerine bir yazı yazmam, bir delilik değil mi? ANNEme göre bir delilik.. Zira uykusundan uyanıp benim pörtlemiş gözlerimin hala şu kutuya bakıyor olmasını, başka bir şeye yoracağını ummuyorum.. HAA, bir de aşk meselesi var tabi.. YA aşıksındır YA DA deli..

Düşününce… Aslında yakın dozajda olan iki kavram.. Aşıksındır, deliler gibi.. Ama deliler aşık mıdır ki? AŞIKSA, kime?

Ama şunu biliyorum ki;(ya da bildiğimi düşünüyorum) AŞK, 21.YY da olabilecek en büyük DELİLİKTİR…

DELİRMEYE hazır olan o kadar çok beden görüyorum ki.. Korkunç İLGİNÇ değişik bir durum bu.. DELiCe bir yazı yazdım sanırım. . BUKOWSKİ amca sağolsun o halde:) YAzınSAL hayatın,DELisİYİM.. AşkTAN korkaN deli(dir)…

KORSANkalem 04.38 01.03.2011

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir