IMG_2594

Kadınlar günümüz dünyasında güçlü olmak zorundadırlar. Çünkü günümüzde her şey kadın üzerinden temellendirilmektedir. Onların bedeni, kıyafeti, doğuracakları çocuk sayısı, kadının yeri… Bunlar dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de çok tartışılmakta. Çoğunlukla bu kavgaların sonucunda üzüldüğümüz söylemleri ve uygulamaları gözlemlemekteyiz. 

Ben günümüzde yaşayan bütün kadınların iyi bir eğitime sahip olmasını ve ekonomik özgürlüklerini sağlamış bireyler olarak toplumda yer almalarını diliyorum. Zira, kadın bir çocuğun yetişmesindeki en önemli unsurların başında gelmektedir. Tecavüz eden, katil ruhlu, sevgisiz erkeklerin de bir annesi var bunu unutmayalım! Bir çocuk nasıl bir yuvada yetişirse, gelecekte de o yuvanın hareket tarzına uygun davranışlar sergiler! Bu yüzden kadınlar henüz 15-16 yaşında evlenmemeli! Kadınlar önce bu hayatın içinde yer alacak güce sahip olmalı ve bu dünyada söz sahibi olmalıdırlar. 

Hiçbir anne savaşların savunuculuğunu üstlenemez. Ne olursa olsun, vahşice ölümlere karşı gelir ve bu hayatı daha yaşanılır kılabilir. Ama erkek egemen bir dünyanın bizi getirdiği nokta işte tam da günümüzde yaşadığımız vahşet ortamı!

Her gün katledilen kadınlar, gençler, çocuklar, şehirler, ülkeler… Kadınların en büyük hayali gelinlik değil, bu toplumda kadın olarak kendini kabul ettirmektir. Bunu unutmamakta fayda var…

KorsanKalem 06.00 17.12.15


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir