Yolların bitmek tükenmek bilmeyişi aslında biçok insanı korkutmuştur. Tabi engebelidir yollar, keskin virajlı.. Kuralları vardır, levhaları, ışıkları.. Uymaz genelde insanoğlu hiçbirine ve ağır gelir yolun yükü. Bir yerlere toslar gidersin.. Evet yorucudur da, hele uzun yolculuklar..

Değişen şartlar, koşullar.. Ama tek bilindik şey,belirsizlik.. Dünya çok belirsiz aslında.. Ki bu belirsizlik, bazen çıldırtıyor insanı.. Gerçekten!

Uykum var. Gerçekten uykum, yalan değil.. Uyumanın bir ibadet titizliğinde yapılması inancındayım.. Ki yıldızlar var ya gökyüzünde, çok güzeller be! Evim olursa eğer birgün iki katlı falan, ikinci katına yapacağım yattığım odayı, camdan bir çatı..  Ne güzel yıldızları seyredip uyumak…

Gece birden uyanıp da saate bakıyorum, “daha bir saat varmış, ohh bee” diyerek geri uyuyorum.. Bunu okuldayken yapardık.. 5 kişiden kim gece kalkarsa herkezi uyandırıp daha bu kadar vakit var laaa derdi:) Güzel ve telaşlı günlerdi.. Ama güzeldi yani..

Gözleri kangren olmuş insanlar var biliyor musunuz şu dünyada! Çok ilginç ama, ruhsuz insanlar var..  Bu arada yarın kesmece karpuz sezonunu ve bembeyaz peynir repliğini başlatacağım. Evet ruh bu ya ve kanlı canlı göz..

Birçok insan aynı şeyi diyor,  su seçimler bitsin bea abi.. Bitse de gitsek.. Dünya tersine dönse.. Türkiye gömülse.. Mezarlarımıza çekilip, büyük günleri beklesek.. Çılgınlar gibi planlar yapıyor insanlar.. Büyüdükçe büyüyorlar.. Ne çabuk da büyüyorlar! Böbürleniyorlar.. Dünya çok garip, ölümü unutuyorlar!!

Kategoriler: Eskiler

1 yorum

Zaradam · 08 Haziran 2011 01:07 tarihinde

“Mezarlarımıza çekilip, büyük günleri beklesek” .. Aslında mezarlarımızda beklesekte görsek kimler var etrafımızda kimler yok .. Acı ama gerçek bizden başka kimse olmucak yine yanızlığa atıcaz voltamızı bi bakmışızki kendi mezarımızın başında bizde yokuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir