Ölmek üzereyken bile son bir derin nefes almamız, hayatı ne kadar çok sevdiğimizi gösterir.. Oysa ölümü tatmak çok kolaydır.. Soğuk bir gece, karanlık ve boş bir odada üşürseniz eğer, ölümün sıcak olmadığını anlayabilirsiniz.. Yaşam ne kadar sıcaksa, ölüm o kadar soğuktur.. Gece ölümü, gündüz ise yaşamı simgeler ve bundandır, hastalıklar gece azar..

Bazen herşey üstüste gelir farkedersin.. Aslında hayat hep üstüste gelenlerin toplamından ibaret oluyor ama işler kötü gittiğinde üstüste geldi deriz.Hep bakış açısıyla ilgili.. Kimisi bir savaşı demokrasi zırvalıkları dolayısıyla onaylarken, diğerinin evine düşen bomba yüzünden savaşa bakış açısı farklı! Kendi yarattıklarımızın iyi olduğuna kim karar veriyor? Neden mükemmel olduğumuzu(düşünen hayvan!) bağırıp duruyoruz? Bu kadar mükemmellikte dünyanın yarısı obazite(şişmanlık) ile mücadele ederken, somaliye kıtlık için yardım yapmak! Evet düşündüm de ne kadar çok koli gönderirsek o kadar zeka seviyemizi ve mükemmel olduğumuzu anlayabiliyoruz. Biz insanlar mükemmeliz!!

Kandırırken çevremizdekileri ve kanarken çevremizdekilere, hiç yüzümüz kızarmıyor artık! Nerde eski .. lardan bahsediyoruz! Siktiriboktan hayatlar sürüyoruz ve herkesin aynı bu şekilde yaşaması gerektiğine inanıyoruz. Koyulan kurallar çok katı! Rol modelimiz, iş sahibi, belirli kültürü makamı mevkisi gücü olanlardı.. Güç.. Herkes okula gidecek, iş sahibi olacak, evlenecek çocukları olacak, çocuklarını büyütecek bildiğiniz süreç işte uzatmanın ne anlamı ne de yararı var..

Düşündüğünde komik geliyor ama bu var, kendi icadın için öldürüp ölüyosun! Para.. Ama şunu anlamakta güçlük çekiyoruz, paraya verdiğimiz değeri hiç bir zaman insana vermedik biz! Hep maddiyata baktık, maneviyatı bile gösterişe dahil ettik.. Küre yetmek bilmedi hiç, yıllarca üzerinde bombalar patladı, barut kokuları saçıldı ve bir yerde okumuştum, hiç bir canlı doğada kendi cinsini öldürmezmiş, insan dışında! Komik ama öyle değil mi? Düşünen hayvan.. Hayvanoğlu hayvan..Hayvanoğlu insan, ya da daha doğrusu İnsanoğlu hayvan!!

KorsanKalem

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir