Çevremde sinekler uçuşuyordu..  Arada,  suratıma konduklarında kovalıyordum..  Fırsatım olsa, öldürürdüm. Henüz öldürmedim. İyi gidiyordu gece.. Sonbahar içten içe hissettirdi bugün.. Delice yağmur yağdı.. Az biraz da ıslandım.. Seviyorum yukarıdan yağan damlacıkları..

Başım ağrıyordu.. Bugünlerde nedenini bilmediğim bir şekilde başım ağrıyor.. Çok umursamıyorum.. Beynimi yoruyorum..  Dergi epey canımı sıkıyor.. Aslına bakarsanız sabah iyi bir haber geliyor gece ise kötülüklerin efendisi gibi.. Tüm olumsuzluklar gece oluyor.. Mesaj bekliyorsun gelmiyor.. Hiç olmadık bir anda olumsuzluklar karşına çıkıyor.. Geceleri beni yoruyor..  Gökyüzüne bakıp huzur bulamıyorum.. Yıldızlar yok.. Karamsarlığın içinde, dolanıp duruyorum.. Bulanıyorum adeta karamsarlığa..

Kimi zaman koşuyorsun bişeylerin ardından ve bu koşuşturmacada yılların nasıl geçtiğini anlamıyorsun. Aslına bakarsan, bu hoşuna gidiyor insanların.. Kapağı attığı o beyhude yaşamda huzur gösterileri yapmakta.. Oysa olay zaman geçirme ve öldürmeyse eğer, bunu içerek de yapabilir bireyler..

Güzel kadınlar tanıdım. Güzelliklerinin daimi olduğunu sanıyorlardı.. Ben hiç takmadım, noksanlarımı.. Saçlarım dökülüyordu misal.. Bir arkadaşımın da öyle.. O servetler verdiği şampuanlarla hergün bir tel daha mı uzamış diye bakarken aynaya ben hiç umursamıyordum.. En fazla kel olacaktım.. Öldükten sonra bir önemi yoktu..

Yıllar geçtikçe, yitirdiğimiz güzelliklere üzülüyorum.. Samimiyetsizleştik iyice.. Çok değersiz değer yargılarımız var.. Eskiyi yad etmek bir huzur tablosu çizmek gibi.. Bu günler hiçbirşey ifade etmiyor bana.. Sıradan koyunlar, evlenip çoluk çocuğa karışırken, sahte tiyatroların dinginliğiyle alkışlıyoruz zafer gecelerini..

Bir dergi çıkarma çabalarında, her gün sevinç, her gün hüzünlenebileceğim haberler alıyorum..  Bunca koşuşturmacanın içinde herşeyi unutup dergiyi merkezime koyuyorum.. Ama hep böyle oluyor, başarısızlık hastalığı belki de bu.. Ben ve birçok insan kaybetmeye mahkumuz.. Kaybedeceğiz, yenileceğiz, kısa çöp hep bize kalacak, onca topun içinde patlağı hep bize denk gelecek ve kümemiz hiç mutluluğu kapsamayacak.. Mutluluk tabloları çok uzak kabilelerde..

Birgün güzel tertemiz günlerin geleceği inancı taşımak, komik geliyor.. Hiç iyiye gitmeyen bir şey için tatlı rüyalar görmek bile çok zor.. Çok karamsar bakıyorsun diyenlere selam olsun, iyi olmayacak! Ben haklı olacağım ve o küçücük kandırmacalarınızla kendinizi pozitif bir insan olarak niteleyerek, beni dışlayacaksınız..

Dedim ya, hep böyle oluyor.. Yalnız ölüyoruz..

KorsanKalem   22.09.12 01.00

Kategoriler: Eskiler