Ne oldu şimdi? Galatasaray şampiyon oldu.. Fener ikinci.. Trabzon üç Beşiktaş 4.. Bunların her biri seneye avrupaya gidecek.. Bursa da gidiyor sanırım.. Yakında Bursa-Fenerbahçe kupa maçı var.. Kim kazanır? Fener.. Niye diyeceksin, öyle anlaştılar be yaverim..

Şampiyonluk sevinç, kaybediş kaos kavga ve kan.. Bu ülkenin ne kadar çığrından çıktığının bir göstergesi.. Tahammülsüzlüğün dik alası.. Savaş çıktı sokaklarda.. İbne nitelemeleri internette dolanıyor.. Herkes ibne..

Futbol yorumcularının ağzından salyalar aktığını tek ben mi görüyordum? Arabalar yakılıyordu.. Polisler gaz sıkmaktan usanmıyordu.. Şehirde iç savaş çıkmıştı.. Evet bu bir iç savaştı.. Adı futbol spor falan deniliyorsa inanmayın.. Bu bir ranttır.. Ne içerdekiler ne dışardakiler ne de sahadakiler bu ülkedeki hiçbir sorunu dert etmiyorlar..

Ve sizler.. Taraf olanlar.. Renklere takımlara ırklara dinlere taraf olanlar.. Sizler üzerinde varolduğunuz elekte elenmeyi göze aldığınız sürece, bu böyle süregelecek.. Renkler aranıza derin bölünmüşlükler getirecek.. Şimdi kazanan takımlarınız için turlar atıyorsunuz ve sevgi gösterileri yapıyorsunuz.. Ama cebiniz hala delik ve hala mutluluk seviyesinin çok aşağılarında yaşamlarınızı idame ettirmeye çalışıyorsunuz..

Tabi müstehak denilen kavram giriyor işin içine.. Bu yaşadığınız hayatın karşılığı olarak sizlere sunulan spordu futbol.. Bunca olayın olayın olduğu, bunca kavganın ve gürültünün koptuğu bu futbol da sizlere reva görülendi işte.. Şampiyon mutluydu, diğerleri öfkeli.. Sevinene de yenilene de saygı duymayan bir ülke olduk çıktık..

Bir Galatasaray’lı olarak, bu yaşadığım son şampiyonluk.. Bundan sonra hiçbir takımı desteklemiyeceğim.. Bu ülkeye yakışan futbol bana yakışmıyor..

Teşekkürler Türkiye!!

KoesanKalem

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir