NOT: YAZIDA KÜFRE VARABİLECEK ARGO TERİMLER BULUNMAKTADIR, AHLAKINIZIN BOZULACAĞINI DÜŞÜNÜYORSANIZ OKUMAYIN! ANCAK O KADAR AHLAKLI İNSANLARIN OLDUĞU HAYALİ KURMAK BİLE GÜLÜNÇ!!
-CHARLES BUKOWSKİ ÜSTADIN YAZIM TARZINDAN HOŞLANDIĞIM İÇİN BU TABİRLERİ KULLANDIM-

İnsandı tüm suçlusu! Adi bir insandı.. Kendini nitelemeyi çok seven tek yaratık insandır biliyor musunuz? Düşünebilen tek hayvan, en süper yaratık.. Hayvanları aşağılayan insanoğlu, kendi icat ettiği şeye boyun eğdi, para! Yaşama dair ne varsa yok etti.. Kendinden aşağıda gördükleri canlıları yok etti..Oysa ekosistemin bir parçasıydı onlar.. Dünya’nın dengesini bozdu, beter etti iklimleri.. Yaşanabilecekken mutlu ve huzurlu bir şekilde, hırslarına yenildi.. Savaşlarda öldürdü, öldü.. Küçük büyük demedi bunları yaparken, yaşlı genç demedi.. Mayınlar döşedi topraklara.. Oysa o kırmızı topraklardan papatyalar çıkacaktı ve yağmur yağdığında, mis gibi kokacaktı toprak.. Şimdi nereye baksan kan.. Ve çorak kalmış toprak.. Bir sürü mezar..

Çağın getirileri, götürüleri ve dünyada değişen ve değişmeyen bakış açıları.. Günümüz dünyası daha bir acımasız sanki.. Küçük hayallere yer yok bu dünyada ve parasız insanlara.. Parasız olanları insan yerine konduğundan da şüphelerim var.. Neyi paylaşamadık ki? Neyimiz azdı yani? Medeniyeti yaşıyoruz öyle ya! Ki medeni dünya nereden anlaşılıyor bilir misiniz? Şehirlerin kanalizasyon sistemiyle, bir kentin medeni mi değil mi olduğuna karar veriyoruz.. Öyle ya kanalizasyonlar denize dökülüyor! Medeniyetimiz denizin içine sıçıyor! Sadece denizin içi olsa! Hayatların içine, sevdaların içine, ahlakın ve bakış açılarının içine sıçıyor, sıçıyoruz! Sonra diyoruz ki, denizlerimizi kirletmeyelim, aile içi şiddete bir çözüm bulalım, hırsızlara şu kadar ceza verelim, şuraları ağaçlandıralım! Ulan bir tarafın içine ederken diğer taraftan neyi düzelteceksiniz ki? Nedir yani? Sen bokunu denize döküyorsun!

Deliyim bu gece, kızgınım.. İnternet dediğimiz bu ağababalık sanalında, ne yiğitler, ne adiler neler neler çıkıyor.. Uzaktan küfür etmenin dayanılmaz küçüklüğünü göstermek isteyen o kadar küçük var ki.. Ve bunlar bu medeni dünyanın genci,büyüğü,orta yaşlısı.. Neyin döndüğünden bihaber, gerçek sevgiden, gerçek arkadaşlıktan ve de dostluktan bihaber şahıslar işte.. 2 kuruşluk değeri bile olamayan, anlat desen anlatacağı bişeyi olmayan insanlar.. Ve medeniyet dağıtıyorlar dünyaya! Çıkar uğruna yaşıyorlar, çıkar uğruna seviyorlar, çıkar için kapanıyorlar, çıkar için haç takıyorlar! Bir çıkarı var! Güç önünde yenildi insanlar! 21. yy medeniyetinde hala petrol için savaşan, para için boğaz kesen onlar değiller mi? Allah’ı kullanıp şeytanla yatanlar onlar değil mi? Camilere, kliselere, sinagoglara gidip; arka bahçelerinde hırsızlık yapan,adam satan,iftira atan onlar değiller mi? Sattılar, kendi icatlarına sattılar kendilerini, paraya.. Güce taptılar..

Bu iktidar kavgaları boşa değil! Kim halkı düşünür? Kim üşüyen çocukları düşünür! Bir davadır bu ! Kahbece bir savaş.. Tekdüzelik ve yaşam kaygısı değil bu davanın konusu.. Bu dava oyunu çözmek isteyenlerin ayağının kaydırıldığı, susmayanların susturulduğu ve iftirayla ve yalanlarla yürütülen bir davadır.. Kancık bir savaştır.. Bir kısırdöngü.. Bu kavgada canları yananların gözyaşları bir deredir.. Bu dereyi yavaşlatabilirsiniz.. Hızlandırabilirsiniz.. Ama yetmeyecektir gücünüz durdurmaya.. Zira çok güçlü ve çoklar…

KorsanKalem 03.06 07.03.11

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir