Pazarın olanca sıkıcılığında yazı yazmalıydım.. Aptal kutularında sabah haberlerini seyrediyordum. İzleyicilerin, telefon mesajlarını sunucu sıksık okuyordu. Genel akım Türk-Kürt olduğunu bildirip bu vatan için ölmekten bahsediyordu.. İnsanoğlu hep kolaya kaçıyor..

Öncelikle şunu anlayamıyorum: İnsanlık bilinci geliştirememek nasıl birşey? Bence herkez öncelikle şu açıdan bakabilmeli olaya. Yani insan olarak yaşatmayı ve yaşamayı amaç edinmek ve buna göre hareket etmek gerekiyor bence..

Barış için savaş tezi var mesala.. Her ne kadar haklılık payınız ve sebebiniz olsa da akan kanın, göz yaşının üzerine bir mutluluk ve ebedi barışı sağlamak son derece güç görünüyor!

Irk ve din ekseniyle hareket ettiğimiz sürece ne yazık ki daimi barıştan biz insanlara hiçbir parça düşemeyecek.. Birbirini anlamaya,tanımaya, birşeyler paylaşmaya dahi katlanamamak ne acıdır! Bence herkez şu süreçte biraz olsun anlamaya çaba sarfetmeli. Batıdaki insanlar doğuyu, doğudakiler batıyı algılamalı.. Yaşam koşullarını, eğitim düzeyini, tarihsel yaptırımları..

Doğuya gitmeden doğu hakkında yorum yapmamalıyız! Görmeden bilmeden, aptal kutularındaki; yanlı, belli seneryolarla hazırlanmış, sansasyonel haberlerine hemen aldanıp tepki vermemek gerekiyor! İnsanlar bazı isteklerde bulunurlar vatandaşı oldukları ülkelerden. Ancak bunu silahla kan dökerek, pusu kurarak yapmaları en adi şeylerden biridir..

Bence büyük oyunlara-planlara bir dur demenin vakti gelmiştir.. Herkezin oturup birbirlerini anlama dinlemeye ihtiyacı vardır. Bu işler silahla çözülmez çözülmeyecektir.. Ölerek, öldürerek çözüme ulaşılamamıştır ve de ulaşılamayacaktır! Bu sorunun bitmesini isteyenler, acilen Türk-Kürt demeden insanlık temeliyle harekete geçmesini diliyorum, ki buna son derece ihtiyaç vardır!!

KorsanKalem

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir