Erkek oturacağı yeri gösterir “Geç şuraya otur!” Kadın dolmuşun içindekilere sapıkmış gibi bakıp, adamın gösterdiği yere oturur!

Bu bir gözlemdi. Bana ait bir gözlem. Gayet açık ve netti! Üzerine yazılacak da birşey yoktu aslında! Erkekler çok güçlüydü ve kadınlara itaat etmeleri söylendi! Yazıyordu ama yasada eşitsiniz siz! Eşit olsalardı, gösterir miydi erkek kadına oturacağı yeri? Ve kadın suçlar mıydı tüm erkekleri ırz düşmanlığıyla?

Rahat insanlar, dünyanın sorunlarını çok kolay çözebiliyorlar, masa başlarından, koltuklarından.. Ama kazın ayağı öyle değil! Sorunun kanayan yarasını bulmalı, eğer gerçekten çözmek istiyorsak tabi.. Yaraya değmeli, dokunmalı, önce bir temizlemeli ve pansuman yapmalı! İşin ehliysen eğer bu iş böyle olmalı. Ama yapılan sadece şunu yap bunu yap demek oluyor. Yapan da çaylağın teki! Bundandır, sorunlar hiç çözülmüyor! Dönüp dönüp mikrop kapıyor!

Bugün kadın erkek eşitliğini ülkemizde ve dünyada ne noktalarda olduğunu düşünsenize! Ama biz 21.yy’dayız! Bilim çağı,teknoloji çağı.. Medeniyetler,zenginlikler.. Nerede o demokratik olduğunu iddia edenler?

Yoklar! Hiç olmadılar ki!!

KorsanKalem

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir