Hava bulutlu.. Rüzgar içini üşütüyor insanın.. Ürpertiyor.. Tüylerini diken diken eden bir havaya sahibiz.. Kah yağmur çiseliyor, kah sis iniyor düzlüğe.. Hava kömürün lanetini taşıyor.. Nefes bile almak güçleşiyor.. Evet ülkenin hava durumu bu şekilde..Yani ülkenin durumu bu şekilde.. Tutsaklık ve renkli rüyaların dışında, soğuk ve hazin bir tablo..

İskelet sistemi insanı herşeyden önce dimdik tutar.. Eğilirsen devamlı,eğik gezersen yani, iskeletin de eğilir sana göre uyum sağlar anlayacağın.. Dinci tayfası atlar belki, “aman bu adam evrimden mi bahsediyor” diye falan.. Korkmayın Devrim’den bahsedeceğim!!

“Yankee Go Home!” şimdiki sözüm ona gençliğin bilmediği, sağ kanattakilerin “100 kominist söylemi!” adlı kitapta geçen ve anlamını tabiki de bilmedikleri ya da; romantik solcuların cinsel ilişkiden önce partneriyle kurtardıkları dünyada, slogan niteliği taşıyan bir seks söylemi değildir!

“Yankee Go Home!” bir bakış açısıdır, bir duruş ve varoluş yürekliliğidir! Bundan ötürü bilinmesi ve günün anlamı içinde değerlendirilmesi gerekmektedir! Bir mahalle ağzıyla;”elin amerikanyasından ne işin var da geldin ulan” ‘dır “Yankee Go Home!”..

Bunu anlamazlar, anlamak da istemezler zaten.. İsteselerdi bunca ajan, bunca çıkar gözeten olmazdı olamazdı.. Bunca silah üretilmezdi ve ecelsiz ölümler bu kadar olmazdı hiçbir zaman.. Çıkarlar çıkarlar çıkarlar.. Paranın ve gücün çıkarları.. Bizi bu noktaya getiren şeyin bu kadar komik ve bu kadar masalsı olması canımı yakıyor.. Ağızlarından salyalar aka aka yalan söylüyorlar, utanmadan sıkılmadan ensemize vuruyorlar.. Ağızlarındaki ciklet çok tatlı.. Hani vardır ya çilek kokulu cikletler.. Ve şişirip şişirip patlatırlar.. İşte biz o şişmelerde mutlu, patladığındaysa mutsuz oluyoruz.. Sonra yine başa dönülüyor yine en başa.. Yüzüne gözüne bulaşan cikleti temizleyip bir diğerini atıyorlar ağızlarına ve şişirip şişirip patlatıyorlar..

“Ama o diktatör, ama halkını katlediyor.. O bir cani!” evet güzel ne kadar da haklısınız.. Ulan Irak’da USA conconları safari yaptı neredeydiniz ahali.. İskelet dedik ya az önce.. İskelet.. Sizin bir tek kemiğiniz yok! Aptal kutusu ne derse o! Bugün derbecileri yargılamak popiler evet, vurun kellesini.. Yarın güç dengelerine göre yeni bir düzenlemeye gidersiniz elbet.. Ama anlamıyorum USA’ci bakışınızı anlamıyorum.. Emperyalizm sevdanızı anlamıyorum.. Bu hırsınızı bu şevkinizi anlamıyorum.. Anlamayacağım da! Din, kitap deyip can yakarken bunca acıya dur deme yüreğine sahip olmayışınız üzüyor beni.. Anlamıyorum, hani Yaradanın varlığına inanıp da bunları yapıyorsanız eğer, ulan öldüğünüzde nolacak? Hani hesap günü falan? Yok aslında hepsinin yalan olduğunu falan bilip de bizlere afyon oluyorsanız yorum bile yapmayacağım.. Ama gün gelir kamburunuza basıp dimdikliğiyle herkese örnek olacak bir lider çıkar elbet..

Utanmadı hiç! Hiç sıkılmadı bile.. Dün kardeşim dediğini, bugün diktatör ilan etti.. Şişirdiler önce balonu, demokrasi sevdalıları bir anda indi meydanlara ve ellerindeki kalaşnikoftu.. Ceplerinde ise USA paraları.. Demokrasi deyince yeşil banknotların da var olması ve güçlüyü hakim kılması gerekiyor.. Kızmayın sistem bu şekilde, önce sıraya gir eğil kamburun çıksın ve al sana demokrasi.. Kolay kazanım ve yürüyen plan..

Şimdinin kankileri, yarının yankeeleri olma yolunda.. Savaşlar, yıkımlar ve ölümler sırf iki yüzlü kankilerden kaynaklı ve omurgasızlık hastalık gibi yayılırken, iskelete sahiplerin korkmak diye bir lüksü yoktur.. Bugün dik duranlar, zindanlara ve ölümlere layık görülebilir.. Bu olası ve olasılık dahilinde.. Ama korkuyorsam namerdim..

“Yankee Go Home!”

KorsanKalem

Kategoriler: Eskiler

2 yorum

gercekcihayalperest · 10 Nisan 2012 17:51 tarihinde

Şu yazdığını okuyup bir parça da olsa kendilerine pay çıkarmalarını isterdim..

joseph · 10 Nisan 2012 21:26 tarihinde

suriye’De olan yine masum sivil halka oluyor. bi taraftan esat diğer taraftan siyonizm destekli muhalif grup, bir yandan da olaydan nasıl çıkar sağlarım diyen tc hükümeti, hayırlısı diyelim, 1. dünya savaşından önce oynadığımız denge politikasına döndük, bakalım nasıl bir diplomasi uygulucaz, dünya dengeleri nasıl değişcek görcez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir