Komik.. İçten içe gülüyorum bugünlerde.. Artık gördüğümüz olaylara tepki veremiyoruz.. Verilecek tepkilerin tükenmiş olması aşikar.. Artık sağlık sıkandalları, magazin bombaları, siyaset paronayaları, ihanetler, hıyanetler, hırsızlar, ölümler, katiller.. Hiç hiç ilgimi çekmiyor.. HAyret diyemiyorum artık..

Zor bir hayat bizimkisi.. Sinir sistemlerimiz bozulmuş bir kere.. Radyasyona maruz kalmışız, genetiği değiştirilmiş besinlerimizin.. Dondurlumuş boktanlıklar.. Kolestrolümüz tehlikeli seviyelerde!

Bok çukuruna düşen inek misaliydi hayatımız.. Ama kandırdık her daim kendimizi, giyimler süslerle püslerle, mutluluk budalaları olduk.. Mutlu olamadık.. Olamazdık da zaten.. Dünün manasızlığını bugüne taşıyorduk hep.. Çıldırmak için o kadar çok neden varken, neden hala çıldırmadığımızı düşünüyorum da pek bir anlam veremiyorum.. Ama müzik ruhun gıdasıdır.. İyi müzikler var şu lanet dünyada..

Keşke olmasa.. Gözyaşı keder savaŞ hırs kin nefret acı kan şiddet bina hava kirliliği bağnazlar yobazlar ırkçılar dinciler at gözlüklüler yalancılar teröristler silahlar barutlar mayınlar tanklar toplar tüfekler aptal kutularındaki zırvalıklar dün geçmiş zaman vahşet kıyamet mezar şeytan ağababalık sanalındaki ağalar yaşamdaki ağalar züğürt ağalar mal ağalar hastalıklar mikroplar sülükler kan emiciler karınca yiyenler öküzler rüşvet yiyenler puta tapanlar tapanlar paraya tapanlar güçlüler zalimler lağımlar… Uzun listeler keşke olmasa.. Tek kelimelik bir olmasa listesi yapabilsek keşke! Desek ki keşke ölüm olmasa.. Ama olmamasını istediğimiz o kadar çok şey var ki şu bok çukurunda, ölüm çok masum kalıyor..

Neden böylesin be arkadaş, içimize ediyorsun can sıkıyorsun çok takıyorsun umutsuz yazıyorsun diyenlere katmerli selam olsun! Siz küçük hikayelerinizde büyük roller üstlenin, ama gerçeği değiştirmeye gücünüz hiç yetemedi.. Uzaktan izlendiğinizde hepiniz usta komedyenlersiniz ancak sahnelediğiniz derin bir trajediden ibaret..

Oysa dünya koca bir bok çukurundan ibaretti.. Sıçtıkça boğulduk içinde..

KorsanKalem

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir