Evet özleniyor dedi yazar.. Özleniyor lanet olası geçmişler.. Koştuğun, düştüğün o yollar özleniyor! Kanayan ve daha sonra kabuk bağlayan diz kapakları.. Ve misket ve yakan top ve oynadığın o masum her oyun özleniyor işte! Yaşanan ve aslolan gerçek ilk aşklar özleniyor! Henüz kirlenmemiş o yüreklere, o günlere yeniden dönmek isteniyor!!

O kadar hızlı ki herşey! Duvardaki saat inatla yanlış gösterirken bile, dünya dönüyor! Ölüyor herkes.. İnandığın, güvendiğin herkes ölüyor! Dedikleri gibi iyiler en erken ölüyor işte! Koskoca hiçliklerle meşgul iken, yanı başındaki kayıp gidiyor.. Ardından dökülen yaşlar inan hiç bir şey ifade etmiyor!!

Tabutun ardından, baktığın gibidir aslında hayat.. Ve çoğu kez anlamakta güçlük çekeriz.. Yaşam sevincimi kaybettiğim gün ölümü seçebilirim demiştim.. Sanırım, kase çatladı ve damla damla yitmekte.. Kuruduğu gün, yağmurlu bir gün olacak..

Özleniyor diyorum.. Özleniyor.. Kumsalda yapılan kuleler.. Yıkılmayı bekleyen, o çocuksu hayallerimiz özleniyor.. O hiç adil olmadı.. Keder hakim oldu dünyaya.. Ve biz her geçen gün, ardımıza bakıp ağlıyoruz, boş yataklarda… Ve hep filmlerde seyrediyoruz mutluluk hikayelerini.. Özleniyor, o ev, o köy özleniyor.. Koştuğumuz, orda bir köy var uzakta dediğimiz yıllar.. Şimdi çatısı akan viranelikler olmuş.. Buruşuk elli, buruşuk yüzlü nenelerimiz, dedelerimiz özleniyor.. Kederse keder, yassa yas, ne haltsa işte o! Geçmiş hep özleniyor.. Geleceğin acımasızlığında..

KorsanKalem 12.09.12 20.09

Kategoriler: Eskiler