Zaman sistemli bir şekilde geçiyordu.. Geçmeye de mahkum.. Zamanın ilerleyişi hep bir hüznü doğurur. Araya giren bir kaç renkli anıyı saymazsak, siyah beyaz ömürlerde mutsuz sezon finalleriyle doluydu yaşamlarımız..

Keşkeler; bu keşmekeşlikte sık kullandığımız bir argüman haline gelmişti.. Keşke tanımamış olmayı, keşke yeniden çocuk olabilmeyi, keşke sevmemeyi, keşke gitmemeyi.. Ve daha nicelerini vurgulayıp durduk! Pişmanlıkların ve yaşanmamışlıkların dışa vurumudur keşkeler..

Beyaz kağıtlara, siyah mürekkepli kalemlerle yazıyordum.. Dıştan baktığında beyazlığın kirletilmesi.. İçeriğe bakmazlar tabi.. Toplum seni beyaz kağıtları kirleten adam olarak görür, daha doğrusu öyle gösterilirsin.. Ve eziyet ederler yüreğine, bileğine, kalemine.. Oysa o kara kara mürekkeplerle masmavi denizlerden bahsetmektesindir.. Anlaşılmaz.. Çoğunun böyle bir derdi hiç olmadı.. Yani insanları anlayayım, dinleyeyim yoktu onlarda.. Belli kalıpların ve göstermelik insanlıklarının esiri oldular.. Oysa güzel bir dünyada rengarenk uçurtmalar uçurulabilirdi.. Güzel besteler yapılabilirdi, kardeşlik ve barış adına..

Şimdi binlerce silah fabrikası milyonlarca silah üretiyorsa ve sonucu yada amacı ne olursa olsun savaşın gerekliliğinden bahsediliyorsa; birşeyler eksiktir.. İnsanlığın önemli bir parçası kayıptır! Yapılan bunca ayıptan sonra hala bir adım atamadıysa insanoğlu, bence yitip gitmesinde bir sakınca yok! Zira varolduğu sürece yalnızca kendi nesline değil farklı cinsteki canlılara da yaşanmaz bir dünya hazırlıyorlar!

Korkarım ki böyle sürüp gidecek.. Bizler öleceğiz ama ardımız sıra savaşlar olacak.. İnsanlığa yakışmayanı seçip giyeceğiz.. Toprağı kanla ıslayıp, gözyaşı yağmurlarında ıslanacağız.. Olan çocuklara, olan umutlara, olan yarınlara olacak.. Adi planlarla sürdürülen kanlı kırımlardan sonra, olayları uzaktan izleyip ceplerini dolduran zebanilerin istedikleri gibi plan işleyip gidecek işte!

KorsanKalem 1707.12 10.58

Kategoriler: Eskiler