İnsanlar hep aldanıyorlar aslında.. Aldatıyorlar kendi kendilerini.. Kandırıyorlar türlü yalanlarla.. Değersizleşiyorlar ve değerli olan ne varsa, değersizleştiriyorlar.. Bulaşıcı bir hastalık gibi yayılıyor toplumun içinde.. Kirli telaşlarla, bembeyaz rüyalara saldırıyorlar.. Yani güneş doğduğu gibi batmıyor; insan uyandığı gibi yatmıyor yatağa..

Çoğu kez canın sıkılıyor.. Saçma ve gereksiz olaylardan.. Çoğu kez tökezlemeni bekliyorlar.. Tökezleyip yere kapaklanmanı.. Kapaklandığında ise ayaklarıyla nasıl ezeceklerini düşlüyorlar! Gözlerindeki yenilmişliği görmek istemekteler.. Yıkıldığını ve mahvoluşunu izleyerek ne kadar da mutlu olacaklar! Çoğu kez istedikleri oluyor.. Ama biri çıkıyor ve meydan okuyor, o düştüğü yerden.. Herşeye rağmen kalkıp dimdik yürüyor!

Barda içerken, çok şey yaşanır.. Birilerinin ilgisini çekersin, kimisine kayıtsız kalırsın.. Sonra düşündüğün yada aklına gelen onca şey olur.. Kafan seksen ayrı yerdedir.. Biri fazla kaçırır alkolü.. Haddinden fazla.. Üzülürsün ve yapacağın tek şey onu izlemek olur.. Bir kadın bakar gözünün içine.. Derine iner, kalbin kasılır.. Ölmek gibidir, bir kadının gözlerine bakmak.. Ve gülümser; ki bu şeytani bir gülümsemedir.. Tüm günahların en başındaki kahkaha.. Bir bira daha söylersin.. Evde içmek gibi değildir barda içmek.. Barda sınırsız içebilirsin.. Paranın özgürlüğü kapsamında tabi! Ama evde aldığın kadar içersin.. Yani içmeden bir sınır vardır evde.. Ve tabi bara içmeye gidersin, eve içmeye gidilmez!

Kadınları bazen anladığımı düşünüyorum.. Bunca saçmalığı hem cinslerim yapmışken, kadınları anlamak hiç de zor değil!! Savaşlardan bahsediyorum, cinayetlerden, iktidar mücadelelerinden ve kanlı planlardan söz ediyorum.. Hadi ama, bunca barutu kadınların kozmatik sektörü üretmedi! Erkekler çok çocukça davranıyor hepsi bu!

Bazıları haddinden fazla gereksiz oluyor.. Hiçbir değeri olmayan bakışlar ve manasız sözlerle varolduğunu sanıyor.. Oysa her bakışı ve ettiği her sözle adım adım yokoluyor.. Ve hayat seksen defa izlediğin Titanik filmi gibidir, okyanusun dibini boylamak gibi yani..

KorsanKalem-Şimdiki bilinmeyen zaman..

Kategoriler: Eskiler