Zamandı.. Bir andı.. Uykuları bölmek için içtiğim kahvenin basit ve bir o kadar zararlı karışımı gibiydi hayat.. Gereksiz.. Bu sefer 3ünün 1 arada olduğundan bahsediyorum..

Çabalarımı, mücadelelerimi hep bir amaç uğruna verdim.. Pek yenildim, hep gerildim belki ama; bişeyleri yoluna sokmaya çabaladım.. Oldu ya da tam olmadı.. Bu ayrıntı çok da gerekl değil.. Son günlerde hem yorulup hem de umut vermem gerektiğini biliyorum, herkese.. Ama maskenin altında terleyen bir yüzüm var artık.. Adımlarım öyle hırçın ve yürekli değil.. Yüreksizleşiyorum..

Hani güçlü olması gerekenler vardır ya.. Benden de beklenen o sanki.. Ama güçlü değilim ve kimsenin de umrunda değil.. Birkaç kişinin dışında.. Onlara herşeyden çok teşekkür ederim.. Hayatta hiç bir boku tam beceremeyenlerdenim.. Bu kadar kirliliğin içinde savaşırken temiz kalamıyor insanlar..

Düzene sokamadığım hayatım varken neyin iyiliğinden ya da kötülüğünden bahsedebilirim ki? Daha rayına oturamamışken nasıl başaracağım dünyadaki değişimleri.. Boş bir telaş olsa gerek, çocuksu bir hayal.. Dünyayı çocusu hayaller yönetmiyor işte.. Hattta (üzgünüm!) sikinde bile değil yöneticilerin, bu dünyadaki çocuklar.. Hergün binlercesi ölüp gidiyor.. Ve biz yaşıyoruz! Suriye yalanları, demokrasi komedyaları, polis jopu, barut kokusu.. Savaşın ve geberin! Paylaşamadığınız parsellerde; tank, tüfek, asker, kalkan ve kan doldurun.. Ben oynamıyorum!

Planlanan yazıları yazamadım, ama elbet birgün yazacağım.. Termik santraller, nükleer enerji ve çevre sorunları.. İnci Sözlük İnsanlığa Lanet kitabı hakkında görüşlerim, Okan Bayülgen hakkında görüşlerim ve daha nice planladığım yazıyı belki kısa belki de uzun bir aradan sonra okuyabilirsiniz.. Şimdilik hoşçakalın bir süre yazmayacağım..

KorsanKalem

nurican3510@gmail.com (Ulaşmak isteyenler, twitterdan ve bu mailden ulaşabilirler)

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir