Kaçıncı 13? 23? 33?… Bugün herkez lanet okuyacak, anlamlı sözler söyleyecek, kin kusacak bunun gibi bir sürü şey.. Çabuk unutuyoruz ama! Çok çabuk unutuyoruz!  Bizim halkın en büyük hastalığı bu! Ya da oyunları iyi tahlil edemiyoruz yada herneyse! Planlar var dünya düzeniyle ilgili ve bunlar bazen toplumun önüne çıkmakta. Kimi yalanlanmakta kimi de bir şekilde unutturulmakta.. Evet adamlar sistemli çalışıyor ve at gözlükleri bu ülkede çok kullanılmakta!

Dünyadaki emperyalistler ve meşhur (karanlık) güçler birşeylere ince ayarlar veriyor. Bunu görmemek bence çok gülünç bir durum. Günümüzden geçmişe doğru gideceğim. Ortadoğu kaynıyor. Peki neden? Halklar  neden ayaklanıyor? Yıllarca uyuklayan halk birden demokrasi ve insan hakları fedaisi kesiliyor. Ve birer ikişer liderler düşüyor.. Oyun iyi giderken, Kaddafi çıkıyor ve direniyor. Peki ondan sonra noluyor? Nato devreye girerek Libya’ya Kaddafi’yi devirmek üzre bomba yağdırıyor..  Bizim tepkimiz ne oluyor bu duruma? Başbakan diyor ki ” Kaddafi görevinden ayrılmalıdır!” Peki Kaddafi’nin demokratik olmayan yönetimini biliyorduk da neden acaba kasım ayında Kaddafi İnsan Hakları Ödülü’nü kabul etti Başbakan? Akıl karıştırıcı bir durum.. Sonra neresi karıştı? Suriye! Süreç nolur? Biz ne gibi müdahalelerde bulunduk ve bulunmaktayız?

Geriye doğru gidelim.. Irak! Müslümanlığımızla övündük yıllarca, %99.99 duk ya hani! Peki Irak’ta öldürülürken yaklaşık 2 milyon, yanlış duymadınız ya 2 milyon insan satanist miydi de sessiz kalındı bu yapılanlara ve neden girilmişti Irak’a? Kimyasal bombaları, füzeleri,silahları vardı! Çok tehlikeliydi Irak! Peki bu yalanı tüm dünya ile birlikte farkedemedik mi? Neden sustuk?

El kaide uçakları kaçırdı ve gökdelenleri vurdu! Gayet iyi pilot yetiştirmiş El Kaide! Hem pilot hem mühendis! Yoksa nasıl olur da o gökdelenleri kontrollü düşürebilirdi ki? Birsürü farklı beyan geçiyor yalandır yanlıştır ama yer vereyim belki araştırmak istersiniz? Zeitgeist belgeseline bakın mesala.. 11 Eylül’le alakalı çok güzel bir bölüm  var. O uçakların yolcu uçağı olmadığına dair ya da binanın bir çok yerinde sanki yerleştirilmiş bombaların olduğu ve sırayla patladığı gibi..  Ya da o gökdelenlerde çalışan birçok kişinin izinli olduğu gibi?? Kim bilir.. Usema’nın müritleri başarmıştı! ! Ya  sonra? Afganistan The And!!  İşin ilginç yanı, Abd’nin Afganistan’a girmesinden birkaç yıl sonra gazetelerde bir manşet: Afganistan’da petrol çıktı! İyi bir rastlantı gerçekten.. Ki Afganistan uyuşturucunun Paris’idir.. Uyuşturucu pazarını yönlendirmek bile güç göstergesidir zira!! Yıllar geçer Usema amca Pakistan’da vurularak öldürülür ve cesedi denize atılır! İnsan hakları, demokrasi falan hak getire! Adamı evinde basıyorsun ve silahı yok yani canlı yakalayıp da konuşturabileceğine infaz ediyorsun. . Olaylar büyümesin falan cesedini göstemiyorlar dünyaya.. E peki Saddam’ı canlı astınız be arkadaş! 21 yy. da canlı canlı bir idam izlettiniz bizlere!! Usema amcanın cesedinden niye korkuyorsunuz ki! Diyorum ya oyun büyük oyun!!

Kosova bağımsızlığını ilan etti! İlk Abd tanıdı Kosovayı! İkinci ülke kimdi bilin bakalım? Türkiyemiz.. Ama sorarlar adama e kardeşim bu kosova halkı kimden bağımsızlığını ilan etti? Sırplardan.. Şimdi doğuda istenen ne? Bağımsız kürdistan? (ya da öncelikle özerk sonra bağımsız) E biz alkışlamayı ve müttefiğimizi severiz.. Ama biliyorum ki alkışlamayı da severler.. Birgün alkışları biz de hakederiz..

Ne yazık ki çok çabuk unutuyoruz.. Bugünün bir anlamı yok yani.. Şehit haberleri geliyor, gelecek de.. Birkaç kişi bayrağını alıp çıkacak sokaklara.. Kimi asacak bayrağı balkonuna.. Twitler atılacak, facebook’da paylaşımlar yapılacak. Birkaç sanatçı konuşacak, bakanlar ne kadar üzüldüklerini anlatacak, saygı nöbetçileri gözyaşlarına hakim olamayacak ama unutulacak hepsi. Çünkü kürt sorunu herkenekonda alınan yıldızlılarla bitmiş, Türkiye halkı kopya çekerken sınavda varolan şifreyi çözememiş ve küme düşmek üzereyken demokrasi, bir teşvik ve şikeyle iş bitmiştir.. Teşekkürler Türkiye!!

KorsanKalem

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir