Hiç bir şeyi umursamadan, devirdim çalışma masamdakileri.. Koydum bir defter bir kalem ve bir kaç şişe, içleri dolu.. İçtim.. Göz yaşı dökmedim dersem kendimle çelişirim.. Çok yazdım dersem yalan söylerim.. Belli belirsiz birkaç cümle hepsi bu.. Masanın gerçek sahipleri yerde, sahtekarlar tam üstünde.. Rulo peçete bölük börçük kullanılmış ve hala nemli.. Günler geçer.. Masanın yanından her geçtiğimde, hüzün kaplar içimi.. Sonra birgün, salondan başladım.. Kokuşmuş meyve kabuklarından.. Üzerlerinde sinekler uçuşur.. Ve karıncalar sarmıştır.. Hayatın ta kendisidir bu.. Birşeyler yok olurken, birşeyler varolmak zorundadır.. O yüzden iğrenmeme rağmen kızamıyorum sineklere.. Salonda herşeyi yoluna koyduktan sonra, olay yerine dönmeliydim.. Bu hüzün tablosunun içine etmeliydim artık.. Toparlanmalı, dimdik çıkmalıydım.. Ve her birini usulca toparladım.. Artık masa temizdir.. Artık gönlüm, artık ruhum temiz..

Yaşamı boyunca, kendini insanlardan üstün gören o kadar çok pis beyin var ki.. Onlar, herşeyi bilir; en güzel yada en yakışıklıdırlar; çok iyi yazarlar; en romantik kendileridir; yaşamayı en iyi onlar bilir ve diğer insanlar sadece kuru kalabalıktır.. Oysa bu pis beyinler, sokaktan bir haberdir.. Sokak bir etkileşim aracıdır.. Sokak bir medeniyettir. Kendi kurdukları sitelerin elit yaşamsal aktiviteleriyle mutludurlar.. Dokunulmazlık rehaveti.. Egomanyaklar.. Bunlar tehlikeli insanlardır.. Artniyetlidirler ve planları vardır hep.. Sıkılmadan, utanmadan yalan söylerler.. Dinleri kendi çıkarımlarıyla bağdaştırıp sunarlar herkese.. Ve iyi kötü nitelemesini hep kendileri yaparlar.. Kendileri eleştirilemezler tabi ki..

Bunca pis beyine acıyorum.. Ömrünüzü çok hızlı harcamışsınız ve şimdi bayat bir ekmek yemiş gibi bakıyorsunuz gözlerimize.. Ardınızdan ağlayacak çok birşey bırakamadınız.. Bırakamazdınız da zaten.. Dışa iyi görünme telaşı süren egoları içe hiçbir bakım sağlayamamıştı.. Henüz isviçereli bilim adamları onun kremini üretemedi ne yazık ki..

Oturup iki kelam edeceğimiz ne insanlığınız kalmış, ne de kültürünüz.. Boşboş konuşup, mutluluk maskeleri takınmayacağım.. Ben beni bilirim ve kimsenin derdinde değilim.. Hepsi bu..

KorsanKalem    11.07.12    13.30

Kategoriler: Eskiler