Hayatlara barajlar koyuyorlar, kotalar yerleştiriyorlar, yüzlerce sayaçla çevrelemişler etrafımızı, binlerce bedel ödemek zorunda kalıyoruz! Yetişilmesi gereken saatlerimiz var ve doldurulması zorunlu zamanlarımız..

Onların istediğini, onların beklediğini, onların söylediğini kabul etmek zorundasın.. Aksi kıyamet, aksi ölüm, zulüm.. Kurallar kuruyorlar, sahte sistemlerin adil olmayan kuralları.. Yüzlerindeki ahmak gülüşlerle; adalet, demokrasi ve insanı hep bir arada kullandılar söylemlerinde..

Budalalıktı bu.. Her ay banka sıralarındaki maaş kuyruklarından bahsediyorum.. Her ay ödenen faturalardan ve kırmızı ışıktan, yaya geçidinden bahsediyorum.. Savaşlardan, mermilerden ve bombalardan bahsediyorum.. Açlıktan ve şişmanlıktan!

Sabaha karşı çıktığın nöbet ertesinde don aklet dolaştığın boş evde, televizyon izlemekten başka yapacak başka bir şeyin yoksa eğer, sistem seni çoktan yemiş bitirmiş demektir..

Taa en küçükken sundu sana herşeyi.. Okuyup büyük adam olacaktın.. Büyük adam nedir diye sormadan okudun durdun.. Senin hayatında hiç hayata dair sorular olmadı ki.. Sınıfta kafana yer etmeyen sikik bir denklemi anlamamıştın sadece.. Hiç sormadın yani, savaş nedir diye.. Öğretilenler büyük adam olmanı sağlayacaktı, diğerleri boş beleş bilgi..

Toplumun büyüklük ve saygınlık değerleri ve de bakış açısı hep midemi bulandırmıştır.. Patronlar hep büyüktür ve değerlidir, der toplumsal bakış.. O her haltı yer ve karşılığını verir.. Hayatı karşılığını ödeyerek yaşar.. Ve ona erişmek isteyen zavallılara kemik atmakla tabi! Bu köpeklik yarışında, aralardan çıkan çakallar zirveye oynar.. Ama hep bir boyun eğiş ve hep bir sakso durumu içindedirler.. Ama toplum bu sözde büyük adamlardan saygıyla bahseder.. Oysa pisliği en başta bu tipler yaymaktadır..

Bu telaşlara girmeden, birşeyler yapma mücadelesine girenler, işte o büyüklerin yarattığı eleklerde birer ikişer elenir.. Zaman intikamını hep yanlış kişilerden alır ve iyiler hep kaybeder bu sistemde.. Yaratıcı bu noktada hep kötüyü oynar.. Çünkü salt iyilik yanlışa dur demeyle başlar.. Ve eğer yanlışa dur demeyenlerden olursak, yanlışa hizmet edenler arasında yerimizi almış oluruz.. Yaratıcı bu noktada, yanlış saftadır..

KorsanKalem 08.06.12 14.36

Kategoriler: Eskiler