Ne, neden beklediğimizi biliyorduk, ne de neyi beklediğimizi.. Kaba taslak düşünürsek, sözcüklerimiz eksik, cümlelerimiz devrikti.. Yarımyamalak bir haldi bizimkisi.. Ne öyle ne de böyle.. Bir yere sığınamıyorduk ve bir kaba sığamıyorduk işte.. Bazen ölümü bazen nefes almayı arzuluyorduk..

Bakınca öylece, koşulsuz ve tarafsızca; bir şeyi bile doğru dürüst beceremediğimizin farkına varabilirdik.. Tabi kendimizi kandırma yolunu seçmemiş, tarafsız bir hal takınmamış olsa idik. Hiç böyle davranamadık.. Öznelselliğimiz öyle abartılara kaçtı ki, burnu havadalıklığımız yüzünden sokak çocuklarını ölüme bıraktık..

Ne kadar modernleşsekte, ne kadar zenginleşsekte hep yarımyamalak hayatlarımız olacak.. Yollarımız, sistemlerimiz, konuşmalarımız, sevişmelerimiz herşey.. Yarım yamalak evliliklerimizden yarımyamalak ailelerimiz olacak.. Eğitimin yarımyamalaklığından yarımyamalak yetişmiş çocuklarımız olacak.. Sistemin ve sistem kurucuların becereksizliğinden hayatımız yarımyamalak hatta berbat olacak!

Onca sıkıntı ve stresin tek nedeni yarımyamalak yaşadığımız şu hayatlarımızdır.. İnanın, dünyanın gidişatı üzerine tek bir cümle söyleyemeyecek o kadar çok insan var ki! Bomboş hayatlarını bombok telaşlarla doldurup şuan öylece uyuyorlar.. Gördükleri rüyalar, bozuk dünyanın promasyonları..

Aklım almıyor bazen.. Doğanın içine ettik! Biyolojik dengeleri alt üst ettik! Öyle siktiriboktan planlar yüzünden milyonlarca insanı katlettik ki! Neyi paylaşamadık neyi amaçlayıp, planlayıp durduk! Üç günlük dünyayı daha yaşanılır kılamadık ve her geçen gün ölüm provaları yapıp durduk! Neydi amaç yani? Bunca gözyaşına bunca kana, acıya değecek ne vardı? Öldüler o planları yapanlar. Bu dünyadan siktirip gittiler! Ama gitmeden önce bu dünyanın anasını siktiler! Bu adamların derdi neydi! Koca koca adamlar küçücük çocukları öldürdüler ve utanmadılar hiçbiri! Bir amaç için yaptılar bunu! Ya da öyle olduğunu iddia ettiler! Sikilmiş ideolojilerini bu dünyanın heryanına sarmış olsalardı ne olacaktı ki? Bu mu mutlu edecekti yani insanları?

Hala aynı kaos sürmekte! Hala açlıktan ölürken insanlar, birileri ekonomik değerlerin ayarlarıyla oynuyorlar! Uydurma kampanyalarla köpeğe yem atma telaşındalar! Bir kere bile aç kalmamış, bir kere dizi kanamamış piç kuruları bu dünyayı yönetirken bu yarımyamalaklık hep sürecektir! Ve sen koyun kardeşim, domalıp patronuna götverenliğe devam ettiğin sürece sikilmeye mahkumsun!

KorsanKalem  21.02.12 02.56

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir