Yola çıkarken herşeyi göze alır insanlar.. Ama ilerledikçe virajları, tümsekleri, ışıkları öğrenirsin yavaş yavaş.. Ve yol bir süre sonra yakınılası bir eziyete döner.. Oysa daha ilk kilometrede herşeyi göze almışsıdır.. Unutursun tabi.. Unutmak insanların en iyi becerdiği iştir..

Bunca yol aldıktan sonra yakınacak çok da kibirim olmadı.. Yani yazmaktan bahsediyorum.. Bir amaç uğruna yazmadım.. Amacım yazmaktı.. Bazen kelimeler tükendi, bazen de konular.. Ama önünde sonunda döndüm yine yazmaya.. Amacım para pul yada şöhret olmadı hiç.. Sadece insanlara -ki tabi ulaşabildiğim- benim bakışımı gösterebilmekti ve bu bakış açısından hiç sapmadım.. İnandığım yollarda hep yürüdüm.. Korkuları ve günlük çıkarları bir köşeye bırakalı çok oldu.. Öyle ünlü bir yazar olmak yerine iyi bir yazar olmayı yeğledim.. Ve öyle olduğuma inanmaya başladım.. Tabi yazmanın çıraklık, kalfalık ve ustalık; hatta üstadlık evreleri vardır.. Bunların hangisindeyim bilemem; ama bu yolda ilerlemekten çekinmeyeceğim.. Sanal alemin ağababaları bugün elit tabakaların kelime cambazları konumunda.. Oysa, dillerinde hep bir konu, sığ ve yapmacık dünyalardan bahsetmekteler.. Bugün aşktan bahseden sözde romantikler, yazdıkları sözüm ona aforizmalarla(özdeyiş) bir kadının daha gönlünü çalma telaşı içindeler.. E tabi dizilerle geçiştirilen hayatlarda, aşk adamları hep revaçta olmalıdır.. Bu bir kanundur!

Oysa sevdasını ve davasını zindanlar ardında ve çok zor şartlarda sürdürmüş nice sanatçı, yazar; bugün hatırlanmamakta yada demode olarak görülmekteler.. Sahte kahramanlıkların ve türlü özentiliklerin bu denli yüksek dozda olmasının tek nedeni de; sanal dünyanın hayali sayfalarına yazılıyor olmasıdır.. Bu şartlarda, ünlü olunabilir evet.. Ama kalıcılık tamamen hayal ürünüdür.. Şimdi birçok genç yazar, şair çeşitli grup ve birlikteliklerde kendi edebiyatlarını yapıyor yada yaptığını sanıyorlar.. Ancak kibirleri ve eleştiri kabul etmezlikleri yüzünden ne yazık ki solup gidecekler..

Birçok arkadaşımla birlikte kurmayı planladığımız derginin çıkma ihtimalleri bence git gide artmakta.. Bu projeyi ne olursa olsun yapacağız.. Kafamda planladığım konsepti de oturtursak, her ay çok güzel bir dergi çıkarma şansına erişeceğiz.. Bir çok farklı blogger ve yazara fırsat vereceğiz.. Bu belki de bir çok kişiyi gerçek anlamda, yazmaya ve bu işi ciddiye almaya başlatacağı açıktır.. Umarım hayallerimizdeki o dergiyle yayın hayatına gireceğiz.. Buna inancım tam..

Derginin ilk sayısında görev almak ve yazılarını göndermek isteyenler twitter hesabımdan ve e-posta adresimden bana ulaşabilirsiniz.. Şimdilik hoşçakalın..

KorsanKalem 27.07.12 00.10

Kategoriler: Eskiler