Yenilikler

Hayat bizleri farklı yerlere sürüklüyor. Farklı hikayelerin içinde dolanıp yeni yollara, yeni umutlara yöneliyoruz. Hayalini kurduğumuz her şeyin artan ümidi ya da ümitsizliğiyle yaşamaya çaba gösteriyoruz. Ben de bu süreçlerin içinde, her anlamda yeni bir dönem olarak niteleyebileceğim bir döneme giriyorum. Boşladığım ve bir türlü sıralayamadığım her şeyi usul usul gerçekleştirme derdindeyim.

Bu süreçte şahsi bloğum olan korsankalem.com’da hayatın içinden yazılarla sizlere misafir olacağım. Daha çok bilgilendirici, cesaretlendirici ve umudu yüceltici yazılarla bu hayat mücadelesinde yer alacağım. Hikaye ve şiirlerimi korsanedebiyat.com’da yayınlamaya da devam edeceğim.

Biliyorum yüzleri asık günlerin geçip geçmeyeceğini çok net kestiremiyoruz. Fakat hayatın akışına uyum sağlayıp daha çok çaba göstermemiz gereken bir dönemin içinde olduğumuz çok açık. Olumsuzlukların üzerine kafa yormanın sonucunda bir çözüm üretememek de çok fena… O halde çözüm üretemeyeceğimiz işlere takılı kalıp neden kendimizi kısıtlayalım?

Gelişim ve değişim; kişisel çabanın yanında çevresel faktörlerin de etkisi altındadır. O halde yararlı işlerin peşinden koştuğum takdirde birilerinin hayatına ufacık da olsa etki edebilme fırsatı var elimde. Ben de bu fırsat için çaba göstermeye kararlıyım.

Sizlere sürekli olarak içerik üretemediğimden midir, yoksa frekansımızı tutturamadığımdan mıdır bilmiyorum ama; geri dönüşleri olmayan yazılar, hikayeler yayınlayıp bir yaprağa yel olamamak da üzüyordu beni. Bu yüzden bundan böyle bloğun genel duruşunu ve hayat kaygısını değiştiriyorum. Dile kolay 8 yıldır yayında bu site… Bir sürü dost edindirdi bana. Bir sürü anı kattı benliğime. Ruhumu yansıttım, acılarımı, hayal kırıklıklarımı, sevinçlerimi… Bu yüzden sıkı sıkıya sarılmak istiyorum KorsanKalem’e… Sizlerin de içinizde bir yerlere dokunmak istiyorum. Sizlerin de anlatacaklarınızı dinlemek istiyorum. Daha çok insana, güzel yüreğe ulaşmak istiyorum.

Yapılacak onlarca işin merkezlerinden biridir KorsanKalem. Bir mahlastan çok ötede bir ruhtur benim için. Eylül ayının ikinci yarısından itibaren farklı bir şekilde sizlerin arasında olacak söz veriyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir