Boş bir ekrana, bomboş gözlerle baktığım olur bazen.. Anlamsız ve bir o kadar uzun.. Anlamın ne olduğu konusunda şüphelerim var.. Yıldızların çokluğu ve parlaklaklığı ne kadar mana yüklüdür mesala? Ki ben yıldızları severim, çok bakarım göğe.. Görenler bir anlam veremez, ama görenler için yaşamadığım kesin.. Hiçbirşeyin umrumda olmadığı çok açık..

Sevginin harcandığı bir dünyayı kale almak için artık çok geç değil mi? Mutluluk palavralarını bir kenara bıraksanıza! Aynaya bakın ulan aynaya! Sistemleriniz iflasın eşiğinde değil mi? Borsalarınız,  ekonomik beklentileriniz, krizleriniz! Milyonlarınız varken pankreas kanserinden ölmek üzre değil misiniz? Deliler gibi savaş mıyor musunuz? Barut kokuyor işte elleriniz! Toprağınız kan kokuyor!

Bokettiniz herşeyi.. Yokkettiniz..

Harman yeri sürseler oy sanem,
Yerine gül ekseler esmer gaday belalım..
Bahtını kız başına oy sanem..
Sevdiğine verseler esmer gaday belalim..

Ne güzel söylemiş Yavuz Bingöl.. Güzel şarkılar, güzel türküler var şu hayatta.. Ama biz geçim derdindeyiz, yaptığımız sistemlerin adaletsiz çarklarında birer dişliyiz.. Keşke vidalar gevşese ve sistem paramparça olsa.. Koskoca dişlilerden oluşan bu sistemi küçücük bir somun paramparça edebilir ama o küçücük somun parçasının bile yüreği yok işte şu dünyada!!

Hayatın çok kısa olduğunu hatırlatıp, küçük bir somun yürekliliğinde olmanız dileğiyle..

En çok anne özlemini hasta olunca anlar insan.. Evinden çok uzakta, yabancı bir kentte, yabancı bir evde yapayalnız karanlık bir odada ateşler içindeyken anlıyor annenin değerini..

Eskiden ateşim çıktığında severdim bu durumu.. Yatakta boylu boyunca atardım.. Alnımda sirke sulu bez.. Benim ateşim çok fazla olduğunda halisülasyon görürüm.. Ne görürsün diye soracak olursanız eğer; komik ama koca koca yorganlar görürüm ve bunların üzerime düşeceği korkusuna kapılırım..

Umursamazlığım üzerimde.. Hastalığın verdiği bir anlam karmaşası olsa gerek.. Önemsemezlik.. Benim problemim bu olsa gerek… Yada netleştiremediğim,hayatla ilgili parçalar.. Kafamı yastığa rahat koyamamanın verdiği lanet durum.. Uykuyu en aza indirme çabası..

Cümlelerim hep devrik benim.. Hep sonu bitmek tükenmek bilmeyen cümlelerim.. Yorgun, kırılgan, umutsuz, mutsuz, asi, devrimci, yenilmişlik içeren ve savaşan cümlelerim..

Karamsarlık kötü bir hastalık, ama umut yitirilmemesi gereken bir düş.. KAYBETMEYİN..

KorsanKalem

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir