kkkkk

Yıllar geçer ve bizler yine aynı şarkılarla kederleniriz. İçmek isteriz en kallavi masalarda, rakımızı.. İçemeyiz ama.. Ne eski günler gibidir zaman, ne de dostlarımız yanı başımızdadır. Ama yıllar geçer, yollar gideriz ve aynı şarkılarla kederleniriz hep.. Bir ses, bir gözyaşı armağan eder günümüze.. Bir düş tam en başa döndürür her şeyi.. Bir fotoğraf içimizi yaralar.. Keşkeler başlar, ahlar ve nihayetinde sessiz dalışlar.. Ufka hep bu yüzden küfretmişimdir. Söylenecek o kadar cümle varken, herkes hep bir ağızdan susar ve ufka bakar gözler..

O günlerden geriye eski kıçı kırık fotoğraflar kalmıştır, birkaç da boş şişe.. Ve o günleri düşünüp kederlenen yürekler! Böyle böyle geçer hayat.. Böyle böyle ölürüz.. Birer ikişer.. Kan donduran bir savaşı, yitik gençliğimizle bertaraf edemeyip bir köşeye sinmenin hikayesidir bu. Yakılan kitaplarımıza ses çıkaramayıp, susmanın utancıdır bu.. Yıllarca aynı derse girdiğin kıza, aşkını söyleyememenin cesaretsizliğidir bu.. Yaşamın ne uğrana oldması gerektiği konusunda ahkam kesip, inatla aynı şekilde yaşamanın ezikliğidir bu.. Bu her şeydir aslında.. Bu hiçbir şeydir..

Bir başına kalınır.. Bir başına düşülür hayatın çamurlu yollarına.. Dizlerini bir başına parçalarsın ve dirseklerin dizlerinin utancıyla kanar.. İnsansındır ve insan kılığındaki türlü türlü şeytanın oyunlarında kalakalırsın. Bir süre debelenirsin. Bir süre sürünürsün. Ağlarsın da bir süre.. Sonra benim neyim eksik dersin şeytandan.. Ben de vururum kırbacı, ben de binerim eşeğin sırtına, filimdeki gibi.. Oysa filimden bir farkı vardır hayatın, eşeği kimse korumaz.. Ve öyle bir şeytan olursun ki şu saçma sapan düzende; değme şeytanlara pabucunu ters giydirirsin..

Yıllar öyle ya da böyle geçecektir.. Nihayete erdiğinde her şey, koca bir budala olarak gömüleceksindir.. Üç günlük dünyadan bir halt anlamadan defolup gideceksindir birilerinin omuzlarında.. Taşınmaya bile layık olmayan bedenini, göstermelik bir hüzünle taşıyan kalabalık defolup gitmeni kutlarcasına hızlı adımlarla ilerleyecektir.. Nihayete erdiğinde her şey bitecektir; kudretin, gücün, iktidarın, baskın, makamın, mülkün, paran, tahtın ve tacın..

Ve bizler işte tüm bunları, kimseye anlatamamanın hüznünü taşırız.. Yıllar geçer ve bizler yine aynı şarkılarla kederleniriz..

KorsanKalem 21.04.2014 00.32

Kategoriler: Eskiler