Çok da önemli değildi aslında hayat.. Yaşanılası ve görülesi şeyler dışında.. Monotondu yani.. Basit bir hikaye.. Doğum ve ölüm arasındaki kısa soluklanış..

Buz gibi denizine gireceksin hayatın, zira gerçekliktir soğuğun sana hissettirdiği.. Titreyişin de basit bir tepkidir.. Ama korkunun aldığın nefesin bir zerresinde var olduğunu bilmelisin.. Misal aşk.. Yavaş yavaş öldürür insanı ve  hissetmezsin bile.. Ve yine misal şarap.. Sarhoşluğuyla büyüler seni ve öldürür bedenini.. Kötü şeyler hep zaralıdır biliyorsun. Bu bir ceza gibidir zaten.. Bir bedel..

Ölümden korkarak yaşıyor insanlar ne beter ne hüzünlü bir bekleyiş, yazık.. 

Gözümü sahile dikiyorum ve dalıp gidiyorum.. Bir gemiye atlamak ve ayrılmak geliyor kara parçalarından.. Okyanusun en ortasında, alabora olma riski taşıyan bir gemide, bir tafya olmak geçiyor içimden ve o fırtınada dahi içmeyi amaç edinmiş bir kopuklukta yaşamak istiyorum, acayip.. 

Uzun zamandır içmedim, sanırım onun özlemi olsa gerek.. Havanın bulutu canımı sıkıyor, çıkıp yüzmek istiyorum ve bir karpuz bir peynir ve bir ekmek alacağım.. Özledim bu üçlüyü.. İnsan özlüyor.. Aslında birgün de çoktur ayrılıkta, bir saat de.. Hele hele aylar yıllar.. Ömre bedel.. Zordur özlemek ama değişiktir işte..

Bu arada başlıksız yazılardan nefret ediyorum, bir başlığı olmalı diye düşünüyorum.. Ki önemlidir, özet gibi ve merak uyandırır başlıklar, bunu önemsiyorum.. Bir radyo projem vardı hala var, bir hikaye yazıyordum hala yazıyorum ve hala ev arıyorum.. Yani çok bişey değişmiyor hayatımda, ama seviyorum..  Bence insan umutsuzluğuna umutla baktığı ve mutsuzluğuyla mutlu olduğu zaman gerçek huzura erişecektir.. Bu benim fikrim, büyük bir proje falan değil.. Büyük maçlarda hiç galip gelemeyenlerle beraber oturmak her zaman daha huzur vermiştir bana.. Bir masada kişi başına düşen çatal sayısı birden fazla ise ;iğrenirim o masadan.. Sokak çocuklarının gözlerine bakarım, her çocuk gibidir onların da gözleri.. Ve nereye gelirsem geleyim bir büyüğün sözünü hiç unutmam ” Büyüdükçe küçülün..” 

Büyüdükçe büyüyen iktidarlarınız sizin olsun!

Büyüdükçe büyüyen gücünüz sizin olsun!

Yandaşlarınız, soydaşlarınız,arkadaşlarınız sizin olsun!

Hazineniz, paranız,markanız sizin olsun!

Bana ve benim gibilerin payına düşen, bu ülkenin tertemiz topraklarının bir köşesinde 1,90′ lık mezar olsun! Efendiler, zalimin yanında çoktur gezenler;  önemli olan mazlumun yanı.. Allah’ı kullanıp zulm edenler; mazlumun intikamı çok acı olur..

KorsanKalem

Kategoriler: Eskiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir