Gülü seven dikenine katlanır diye bir söz var ya hani, yani o söze sevdalı- güle sevdalı dikene katlanan- ilgili gül insanlarına seslenmek istiyorum.. Kaktüs sevenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gülden çekmedim, kaktüsten çektiğim kadar.. Zaten güle karşı bir antipatim var.. Sevmiyorum o renkli asilzadeleri.. Bülbüller darılmasın lütfen..

Ben kaktüsleri çok seven bir doğa dostuyum.. Nedense çok kanım kaynar kaktüslere.. Severim hınzırları… Delikanlıdırlar ve de korkusuz.. Ahh canıımm diye sürersen elini vayy haline:)..

Hep düşünü kurmuşumdur, beşyüzelli koltuklu mekanın herbir koltuğuna koymayı.. Baştan sona tüm koltuklara birer kaktüs.. Beyleeerr herkese benden birer kaktüs..

Şuan üç tane var kaktüsüm.. İkisi benzeşiyorlar.. Biri fena.. Çok sağlam dikenlere sahip.. İlk aldığımda poşedin içinden gelip benim kaba etimi delmeyi başardı. Acısı, içler acısıydı.. Eve getirdim, bir de ayağıma düşmesin mi hınzır şey.. Çöpü boyluyordu da içimdeki doğa, bitki, yeşil, kaktüs, her ney ise sevgisi buna mani oldu işte..

Herşeye, herkese gösterdiğimiz duyarlılık; doğaya karşı daha bir içten olmalı bence.. Bugün 2blerle, bugün türlü dolaplarla yokedilen ülke ormanları belki şuan için önemli değilmiş gibi görülse de yarın bunları yapanların çocukları, yokolmuş doğanın intikamını yaşamlarının her anında hissedeceklerdir.. Zira yokedilen ormanlar, bu ekosistemin vazgeçilmez yaşam evleridir.. Onlar yokoldukça, hayvanlar ve nihayetinde tüm dünya yokolmaya sürüklenecektir.. Sorumlu davranmak her bireyin aslında en önemli görevidir.. Bugün HESler, bugün termik santraller ve yarın nükleer santraller, şuanlık beklediğimiz karı! kazandırabilir; ama unutulmamalıdır ki yokedilen doğayla birlikte insanlık da aynı kaderi yaşayacaktır.. Su için savaşlar yapılırken, su savaşları yapmayı bırakalım artık..

Şuan babaocağı annekucağındayım.. Ve bir anneanne yadigarı arsız bir kaktüsü izlemekteyim.. Çok arsız ve sevecen.. Fotoğraflayacağım.. Ayrıca eve dönerken de bir parçacık yanımda götürüp diğerlerinin yanına ekeceğim..

Gülün dikenlerine katlanan dostlar, sizlere sesleniyorum.. Bırakınız gülün renklerinin manasını.. Kaktüse gelin kaktüse… :))

KorsanKalem 23.02.12 03.25

Kategoriler: Eskiler

1 yorum

yusuf · 27 Mayıs 2012 02:11 tarihinde

Hocam kaktus iyidir ortamdaki radyasyonu emiyormus. Bi tanesini bana versene 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir