Yan masadaki kız bir hışımla kalktı ve “Bitti, bitti işte..” diyerek gitti.. Adam o an sustu.. Gidişini izledi ve boynundaki mendili çıkarıp masaya fırlattı.. Çorba kasesinin içindeydi mendil.. Daha ana mönü gelmemişti bile.. Çorba içilirken, henüz bir iki kaşık alınmışken terk edilmişti.. Yediremiyordu.. Geçen günler, yiten günler miydi? Ve artık yalnız mıydı?

                Yanımdan geçerken üzülmüştüm haline.. Çocuksu bir tavrı vardı.. Kadınsa kibirliydi.. Çoktan bulduğu adamı yolmaya gidiyordu.. Gözleri renkli değildi, hatta mattı.. Kalbini görebiliyordum.. Kirli kan pompalıyordu.. Kılcal damarlarına kadar işlemişti kötülük.. Pis bir çöplükteki en değersiz bok gibiydi benim için.. Suratına bile tüküremezdin bu tiplerin.. Aşık olduğun vakit cehennem kazanlarındaki kaynar suların hazır demekti..

                Takım elbisesinin soğukluğuna kabanını ekledi..  Defolup gitti lokantadan.. Çorbamı yudumluyordum ben hala.. Hayat süregelmekteydi.. Ki çoğunlukla yaşananların dışındaydım.. Kendimi kederlendirecek bir şeyler bulmakta üstüme yoktu.. Ama ağlamak, yani üzülmek payıma düştüğünden beri tüm insanlıktan tiksiniyordum.. Gördüğüm her sırıtık tipe bir gün öleceğini, hatta bir hastane köşesinde soluk alma üniteleri eşliğinde can çekişerek gebereceğini söylemek istiyordum..

                Rengarenklikten nefret ettim, neşeyi ve hüznün olmadığı hiçbir şarkıyı sevemedim.. Vardı benim gibiler.. Yüzleri aynıydı bakışları ve uğraşıları aynıydı.. Kirli kalplere düşmandılar.. Kibirli kadınlara ve aşık erkeklere.. Aşık erkekler yenilmişlerdi, kaybetmişlerdi hayatta.. Genelde alkoliktik ve genelde sarhoştuk.. Ve başımıza gelen her şeyin, bir sebebini araştırmayacak kadar keyfe keder yaşıyorduk.. Olmuyordu, bir düzen kuramadığımız gibi; herhangi bir düzene dahil de olamıyorduk.. Kendi sidik torbamızda yaşıyorduk.. Ağzımızı her açışımız kusma nedeniydi.. Düz yollarda yalpalayarak yürüyenler bizdendi.. Biz onlardandık..

                Soğuklar sevişme nedenimizdi.. İyi bir porno, sinema anlayışımızda çığır açacak nitelikteydi.. Ve bazı geceler takım elbiseli yavşakların seviştiği kadınları düşlerdik.. Derebeylerinin o elit ilişkilerinin 21.yy versiyonudur olsa olsa..! Kibirsellikten ve yaşam gayeleriyle ilgili milyonlarca dünya barışı cümlesi kurabileceklerden uzak duruyordum.. Hep sonunda savaşımdaydılar, bir savaş çıkarma arzusu içinde bulmadım kendimi hiç.. İstediklerimiz, standart erkek istekleriydi.. Tatmin sınırımız da çok üstlerde olmadı hiç! Sınırsız mutluluğa inanmadık.. Kısa süreli sevişmelerde, inilti boşluğu kadarı yeterdi bize..  Ya da bir birayla ölebilirdik.. Hepsi bu!

KorsanKalem 26.10.12 21.20

Kategoriler: